Studentské volby do Evropského parlamentu 2014

Ve dnech  28. a 29. 4. 2014 proběhly na našem gymnáziu, stejně jako na ostatních středních školách v celé republice, studentské volby do Evropského parlamentu 2014. Volit mohli žáci starší 15 let. Na řádný průběh voleb dohlížela komise ve složení:  Anna Betuštiaková  (VII.roč.), Radek Kněžínek (3.roč.) a  Daniel Dvořák (VIII.roč.).

Na základě odevzdaných hlasů studentů naší školy se na prvním místě umístila TOP 09 a Starostové (20 %), následovala  Česká pirátská strana (16 %)a na třetím místě ANO 2011 (13%). Poměrně vysokého počtu hlasů (čtvrté místo) dosáhla i Strana zelených (11 %), zbývající strany nezaznamenaly výrazného volebního úspěchu.

Volební účast oproti minulým volbám  poklesla  na 31%.

Výsledky ze všech škol si můžete prohlédnout na www.jsns.cz  (nebo viz. příloha).

Text a foto:  Zdeněk Kučera

Fota: Z. Kučera