Den poezie aneb řezaná poezie

Po podzimních prázdninách, v pátek 31. října 2014, své výtvory  odevzdají vyučujícím českého jazyka a oni vyberou nejhezčí práce, které budou později vystaveny na chodbě školy.

V úterý 18. listopadu proběhne v odpoledních hodinách ve škole  vernisáž výstavy , která potrvá do 19. prosince. V týdnu od 18. do  21. listopadu se uskuteční recitace uvedených básní s hudebním doprovodem na těchto místech našeho města: druhý ročník a sexta půjdou do třeboňského pivovaru, tercie a kvarta předají starším spoluobčanům v Domově seniorů záložky s básněmi a prima se sekundou budou opékat buřtíky v parku Lázní Aurora.

Festival je veřejný, koná se na památku narození Karla Hynka Máchy (16. 11. 1810). Každoročně nese den poezie podtitul - téma letošního ročníku je Řezaná poezie, neboť v tomto roce si připomínáme 100. výročí narození spisovatele Bohumila Hrabala, milovníka pěnivého moku (řezaného piva).

Mgr. Jana Havlová

Útěk na sever

27. 5. 2019 - audiovizuální pořad o moudrosti Laponců, sobech a psech v divadle od 8.15 do 9.45, cena 60 Kč

Cestovatelské středy - Indie

Ve středu 12. června od 16:00 se uskuteční další cestovatelská středa. Tentokrát bude o indickém Ladaku vyprávět Jirka Záleský.