Gymnázium Třeboň

3. kolo projektu Studenti čtou a píší noviny

Je zcela možné, že od pondělí  3. listopadu po dobu 14 dnů si budeme moci v deníku MF DNES  přečíst příspěvky i našich studentů, tentokráte  2. ročníku a sexty. V tomto týdnu totiž proběhla uzávěrka třetího a zároveň posledního podzimního kola projektu Studenti čtou a píší noviny. Oproti předchozím tématům bylo to třetí ryze praktické. Jsme finančně gramotní? Většina z nás by bez váhání odpověděla, že určitě ano. Jaká je ale realita? Do jaké míry dokážeme zodpovědně hospodařit se svými financemi? Šetříme, či utrácíme? Za jakých podmínek bych si od někoho půjčil a půjčil někomu jinému? Je půjčka ostuda, nebo může být i rozumná?  

 

Nejdřív si našetři, pak utrácej! Zásada prababiček už v dnešní společnosti neplatí. Lidé zpravidla potřebují někde bydlet či něčím jezdit dříve, než mají potřebné úspory. Ale kde vzít, když  není ? Téměř každý se proto dostává do situace, kdy si půjčuje peníze a průběžně splácí ze svých příjmů. A tak se stále častěji diskutuje nad otázkou – půjčit, nebo nepůjčit?

Druháci a sextáni, nezapomeňte si již v pondělí 3.11. vyzvednout ve sborovně noviny! Budou tam na Vás čekat každý den pod dobu dvou týdnů. A opět zdarma. 

Text:   Zdeněk Kučera

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout