Řezaná poezie bez piva aneb Den poezie s primou a sekundou

Třída sekunda připravila pro mladší spolužáky řadu literárně sportovních úkolů, které  primánci plnili v průběhu středečního doploledne, 19. listopadu 2014. Studentka Kačka Budíková vymyslela tyto záludné otázky: kteří slavní čeští spisovatelé slaví své výročí narození v měsíci listopadu, jmenuj díla  Bohumila Hrabala a K. H. Máchy. Zejména sportovce zaujaly disciplíny Petra Večeře a Jakuba Dvorského: hod míčkem na cíl, chůze se zavázanýma nohama a další. U ohýnku si všichni pochutnali na buřtech a recitovali vlastní básně na téma řezaná poezie.

Přečtěte si báseň žákyně ze sekundy.

Zuzana Šebestová - Máj v hospodě

Jednou takhle v hospodě, kde viděl vždycky ráj, napadla ho myšlenka, stvořit krásný Máj.

Číšnice zas pivo nese, říká se jí Jarmila, jeho srdce se  touhou třese, snad třetí mu už nalila.

Kvasnice či řezaný, v tom žádný problém nevidí, lehkost těchto básní, snad každý jemu závidí.

Dát si další nebo ne, řeší těžké dilema, na pomoc radši zavolá si, svého kamaráda Viléma.

Text a foto: Mgr. Jana Havlová