Světlo v poezii

Třeboňské gymnázium získalo v letošním roce prestižní záštitu České komise pro UNESCO rovněž pro projekt "Světlo a umělecká tvorba", ve kterém by se naši žáci měli v rámci různých předmětů pokusit umělecky uchopit motiv světla, neboť rok 2015 vyhlásila UNESCO Mezinárodním rokem světla.
Jako první přinášíme ukázku z výuky českého jazyka v sekundě, kde žáci pod vedením své vyučující Mgr. Jany Havlové propojili uvedené téma s probíraným učivem a zpracovali je ve formě limericku. Každá báseň má vedle své verbální složky rovněž složku výtvarnou, o čemž se můžete přesvědčit ve fotogalerii.
A jaký bude další osud těchto děl? Pokud vše půjde dobře, vydají se na cestu na Slovensko do Banské Štiavnice, kde budou vystavena na tamějším Gymnáziu Andreja Kmeťa, jež je rovněž školou zapojenou do ASPnet UNESCO a kde probíhá podobná aktivita. Proto se zase my můžeme těšit na výstavu slovenských počinů v prostorách náší školy.

Text a digitalizace příspěvků Václav Pražák