Gymnázium Třeboň

Studentská Agora 2015 – došli jsme až do finále!

Studentská Agora 2015 – došli jsme až do finále!

Nedávno si pozorní návštěvníci školních webových stránek přečetli, že se naše gymnázium zapojilo do projektu Studentská Agora (více na   http://www.agora-ce.cz/studentska-agora/, http://www.studentskaagora.cz/, https://www.facebook.com/studentskaagora).

První zkušenosti s touto debatní soutěží jsme získali  v roce  2013, ale výrazného úspěchu se podařilo dosáhnout až letos. Konkrétně ve čtvrtek 16. dubna v krajském kole, které se konalo v aule Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Tým školy ve složení Anežka Písaříková, Petr Kouba (oba 1.r.), Kateřina Mašková, Eva Klímová, Pavel Mráček (V.r.), Vojtěch Koranda, Ondřej  Fliegel, Ondřej Melichar (VI.r.), Anežka Pithartová, Jan Brezovský (oba 2.r.) a  Aneta Samcová (3.r.) se probojoval ze základního kola do semifinále a následně až do finále. Zde se soupeřem našeho týmu stalo družstvo studentů z Gymnázia J.V. Jirsíka v Č. Budějovicích. Porota vyhodnotila výkony obou družstev jako velmi vyrovnané, nakonec ale rozhodla ve prospěch domácího týmu a umožnila mu účast v celostátním pražském kole. S druhým  místem  (ze 7 soutěžních týmů) můžeme být rozhodně spokojeni a všem účastníkům srdečně blahopřejeme!

Na závěr je nutné zmínit ještě jeden úspěch, a to ocenění Pavla Mráčka, kterého porota vyhlásila jako jednoho ze třech nejlépe diskutujících celé soutěže.  

Text:   Zdeněk Kučera

Foto:   Petr Kouba   

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout