Gymnázium Třeboň

Radka Francová přivezla zlato za svůj fejeton

V pondělí 15. června 2015  si Radka převzala  cenu v prostorách obřadní síně Magistrátu města České Budějovice. Zároveň obdržela notebook a pamětní list. Přečtěte si její fejeton na téma Chci mít čas pro sebe.

Přejeme Radce zároveň hodně jazykových a literárních úspěchů v celonárodním kole olympiády v českém jazyce. Ve čtvrtek 18. června 2015 odjíždí na týden do Prahy, kde bude reprezentovat naše gymnázium.

Text: Mgr. Jana Havlová

Zloději dnešní doby

aneb Lepší než vyloupit kasu, je ukradnout trochu času

V dnešní době narazíte na zloděje všude. Střet s nimi je zkrátka nevyhnutelný. Kradou peněženky, mobily a klíče, ale jejich nejčastější kořistí je čas. Ovšem nenechte se zmást! Ti nejzákeřnější totiž nemají lidskou podobu, a proto jsou s jejich identifikováním takové potíže. Tady vám nepomůže daktyloskopie ani testy DNA! Abych vám rozpoznávání usnadnila, uvádím zde jména několika nejproblematičtějších kriminálníků.

První lupič – Budík Spánkorušivý – vás omráčí svým nesnesitelným zvoněním a okrade vás o celou hodinu bezstarostného spánku. A pokoušet se ho oslepit pepřovým sprejem je vám asi tak stejně platné, jako pokoušet se zastavit letící kulku kusem papíru.

                Další zloděj – Zrcadlo Jak-to-dneska-zase-vypadáš – využije vaší rozespalosti a hned už vám bezostyšně sebere čas, který musíte strávit upravováním se, a jako bonus si často odnáší i notnou dávku vašeho sebevědomí.

                A úplně ten nejpodlejší, nejdrzejší a snad i nejvíce nenáviděný si říká Vzdálenost. Kolik už mi tenhle bídák uloupil času strávený přemisťováním se z jednoho místa na druhé?

Ovšem nejvíce mě zaráží lhostejnost policie a justice k těmto lupičům. No řekněte – vy jste snad někdy slyšeli o soudním procesu kvůli loupeži či zpronevěření volného času? A proto vás, mé spoluobčany a spoluoběti, vyzývám k akci. Přeci se nenecháme obírat o svůj majetek! Máme svá práva! MY TOTIŽ CHCEME SVŮJ VOLNÝ ČAS JEN PRO SEBE!

 

Radka Francová, kvarta

               

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout