Kvarta sama sobě


Základní informace
Letos „bydlíme“ v učebně kvarta, druhé patro vlevo od schodů, v učebně zeměpisu.
V naší třídě je třicet dva žáků. Sedmnáct chlapců, patnáct dívek. Naším třídním učitelem je Martin Krynický, učitel matematiky a fyziky.

Náš kolektiv je spolu již čtvrtým rokem, až na novou spolužačku a kamarádku Gentianu Hoti, která k nám přišla na začátku kvarty.
Poprvé jsme poznali třetího září 2012 jako třída prima. Nějakou dobu nám trvalo, než jsme se rozkoukali.
O týden později jsme společně odjeli na adaptační kurz do Římova. Vzájemně jsme se skamarádili a poznali.
Objevili jsme charaktery a vlastnosti svých spolužáků. Teprve po návratu jsme poznali všechny učitele a nebylo zrovna lehké zvykat si na jejich způsob učení.

Za chvíli jsme se začlenili a byli jsme součástí školy, jako každá jiná třída. Zažívali jsme spolu každodenní zábavu.
Dělali jsme všelijaké vylomeniny a někteří učitelé nás nemohli vystát. Přizpůsobili jsme se až moc rychle a to způsobilo drzost, nevychovanost a neuctivost nejmenovaných spolužáků.
Měli jsme ale i dobré stránky. Dokázali jsme pracovat pohromadě, naučili jsme se chápat potřeby druhých, i když nám to nebylo vždy příjemné. První rok byl pro nás nejtěžší.
Zvykání na styl výuky, nová pravidla a způsoby. To vše už jsme měli za sebou. Přišel čas, kdy bylo potřeba posunout se dál. Ať už byla naše vysvědčení jakákoliv, naštěstí jsme společně vyšlápli dál, směrem do dalšího ročníku.

V sekundě jsme si to užívali. Puberta s námi mlátila, jak jen to šlo. Každou chvíli jsme byli v průšvihu a ne vždy byla legrace vhodná.
Každou chvíli jsme museli něco řešit. Často jsme tím zatěžovali i pány učitele a ti z nás nejspíše radost neměli. I učení bylo čím dál složitější a po prvním pololetí jsme se trochu zklidnili.
Díky sportovním akcím jsme sbírali úspěchy i neúspěchy, ale vždy se vztyčenou hlavou a nadějí na nová vítězství.
Začátkem března jsme měli na programu lyžařský kurz. Odjížděli jsme na pět dní do Janských Lázní na hory učit se lyžovat. Pro mnohé z nás to byl nejlepší zážitek v celém školním roce.
Užívali jsme si to a vrátili se v pořádku domů. Prožili jsme spolu Svatováclavskou exkurzi, nějaké menší výlety a závěrečný školní výlet do Prahy, na který nakonec nejela celá třída, jelikož bylo velmi teplé počasí.
Navštívili jsme spoustu zajímavých a typických míst. Tento výlet jsme si užili i s menší dopravní komplikací se záchrannou brzdou. Naším dalších úspěchem bylo obhájené vítězství na Majálesu.
Dokázali jsme tím, že i my jsme kreativní jako ostatní, že i my máme dobré nápady a vychytávky. Přišel konec druhého ročníku a my se museli rozloučit, protože nám začaly prázdniny.

Po prázdninách jsme se opět sešli. Spousta z nás byla ráda, že se zase vidíme. Už jsme to nebyli my, ti primánci. Už jsme byli ti starší a rozumnější terciáni.
Nedokázali jsme uvěřit tomu, že ty dva roky nám utekly tak moc rychle. V tercii jsme zažili spoustu skvělých akcí, jako byl například třídní výlet do Prahy.
Navštívili jsme Vesmírnou výstavu a poté měli rozchod na Václavském náměstí. Dále jsme se mohli pyšnit, v pořadí třetím vítězstvím, našeho Majálesu.
Opět jsme sklidili úspěchy i na sportovním poli, kde jsme si vybojovali ceny ve vybíjené, florbale a přehazované. Školní rok se chýlil ke konci a všichni jsme si užívali prázdniny.
Když nám skončili prázdniny, vyšlápli jsme společně vstříc novému školnímu roku, který bude opět neobyčejný a zajímavý.

Za tyto neobyčejné dny, které trávíme ve škole, bychom měli poděkovat všem učitelům, kteří nás toho tolik naučili. Dodávali nám odvahu, sebejistotu a přiučili nás k dobrému vychování.
Bez nich bychom nebyli tam, kde dnes jsme. Doufáme, že to s námi vydrží a jednou nám předají maturitní vysvědčení s úsměvem na tváři.

Děkujeme! >>>>>>>>>>>>>>>

Balcar Ondřej Machová Štěpánka
Čadová Petra Olšjak Šimon
Čapek Jiří Pechová Lucie
Flaška Josef Pfeifer Miroslav
Hoti Gentiana Posel František
Janda Jan Řimnáčová Markéta
Kaucká Tereza Šedivý František
Kempný Richard Šejvlová Magdaléna
Kněžínková Kateřina Šimáček Adam
Kubešová Miroslava Škrabánek Jan
Kubíčková Šárka Ticháček Šimon
Kučera Oldřich Vančura Dušan
Kučerová Jana Vaněk Jakub
Kučerová Veronika Vítová Alena
Machač Petr Vondrková Julie
Macho Tomáš Žáková MartinaPOÚTSTČTSONE
                                          

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň