Kvarta sama sobě

Základní informace
Letos „bydlíme“ v učebně kvarta, druhé patro vlevo od schodů, v učebně zeměpisu.
V naší třídě je třicet dva žáků. Sedmnáct chlapců, patnáct dívek. Naším třídním učitelem je Martin Krynický, učitel matematiky a fyziky.

Náš kolektiv je spolu již čtvrtým rokem, až na novou spolužačku a kamarádku Gentianu Hoti, která k nám přišla na začátku kvarty.
Poprvé jsme poznali třetího září 2012 jako třída prima. Nějakou dobu nám trvalo, než jsme se rozkoukali.
O týden později jsme společně odjeli na adaptační kurz do Římova. Vzájemně jsme se skamarádili a poznali.
Objevili jsme charaktery a vlastnosti svých spolužáků. Teprve po návratu jsme poznali všechny učitele a nebylo zrovna lehké zvykat si na jejich způsob učení.

Za chvíli jsme se začlenili a byli jsme součástí školy, jako každá jiná třída. Zažívali jsme spolu každodenní zábavu.
Dělali jsme všelijaké vylomeniny a někteří učitelé nás nemohli vystát. Přizpůsobili jsme se až moc rychle a to způsobilo drzost, nevychovanost a neuctivost nejmenovaných spolužáků.
Měli jsme ale i dobré stránky. Dokázali jsme pracovat pohromadě, naučili jsme se chápat potřeby druhých, i když nám to nebylo vždy příjemné. První rok byl pro nás nejtěžší.
Zvykání na styl výuky, nová pravidla a způsoby. To vše už jsme měli za sebou. Přišel čas, kdy bylo potřeba posunout se dál. Ať už byla naše vysvědčení jakákoliv, naštěstí jsme společně vyšlápli dál, směrem do dalšího ročníku.

V sekundě jsme si to užívali. Puberta s námi mlátila, jak jen to šlo. Každou chvíli jsme byli v průšvihu a ne vždy byla legrace vhodná.
Každou chvíli jsme museli něco řešit. Často jsme tím zatěžovali i pány učitele a ti z nás nejspíše radost neměli. I učení bylo čím dál složitější a po prvním pololetí jsme se trochu zklidnili.
Díky sportovním akcím jsme sbírali úspěchy i neúspěchy, ale vždy se vztyčenou hlavou a nadějí na nová vítězství.
Začátkem března jsme měli na programu lyžařský kurz. Odjížděli jsme na pět dní do Janských Lázní na hory učit se lyžovat. Pro mnohé z nás to byl nejlepší zážitek v celém školním roce.
Užívali jsme si to a vrátili se v pořádku domů. Prožili jsme spolu Svatováclavskou exkurzi, nějaké menší výlety a závěrečný školní výlet do Prahy, na který nakonec nejela celá třída, jelikož bylo velmi teplé počasí.
Navštívili jsme spoustu zajímavých a typických míst. Tento výlet jsme si užili i s menší dopravní komplikací se záchrannou brzdou. Naším dalších úspěchem bylo obhájené vítězství na Majálesu.
Dokázali jsme tím, že i my jsme kreativní jako ostatní, že i my máme dobré nápady a vychytávky. Přišel konec druhého ročníku a my se museli rozloučit, protože nám začaly prázdniny.

Po prázdninách jsme se opět sešli. Spousta z nás byla ráda, že se zase vidíme. Už jsme to nebyli my, ti primánci. Už jsme byli ti starší a rozumnější terciáni.
Nedokázali jsme uvěřit tomu, že ty dva roky nám utekly tak moc rychle. V tercii jsme zažili spoustu skvělých akcí, jako byl například třídní výlet do Prahy.
Navštívili jsme Vesmírnou výstavu a poté měli rozchod na Václavském náměstí. Dále jsme se mohli pyšnit, v pořadí třetím vítězstvím, našeho Majálesu.
Opět jsme sklidili úspěchy i na sportovním poli, kde jsme si vybojovali ceny ve vybíjené, florbale a přehazované. Školní rok se chýlil ke konci a všichni jsme si užívali prázdniny.
Když nám skončili prázdniny, vyšlápli jsme společně vstříc novému školnímu roku, který bude opět neobyčejný a zajímavý.

Za tyto neobyčejné dny, které trávíme ve škole, bychom měli poděkovat všem učitelům, kteří nás toho tolik naučili. Dodávali nám odvahu, sebejistotu a přiučili nás k dobrému vychování.
Bez nich bychom nebyli tam, kde dnes jsme. Doufáme, že to s námi vydrží a jednou nám předají maturitní vysvědčení s úsměvem na tváři.

Děkujeme! >>>>>>>>>>>>>>>

Balcar Ondřej Machová Štěpánka