Soutěž v rétorice - úspěch Jana Brezovského!

Soutěž v rétorice – úspěch Jana Brezovského !

Ve čtvrtek 22.října 2015 se v Českých Budějovicích při příležitosti veletrhu Vzdělání a řemeslo uskutečnila regionální soutěž v rétorice. Ta se konala v pavilónu T1 a zúčastnilo se jí 18 žáků z různých středních škol Jihočeského kraje. Každý soutěžící měl za úkol během 2 minut na pódiu před publikem a za dohledu poroty okomentovat vylosované video - jedno video v českém jazyce, druhé  v cizím jazyce (převládala angličtina). Z našeho gymnázia se zúčastnili tito studenti: Anežka Papáčková a Vojtěch Koranda (oba VII.roč.) a Jan Brezovský (3.roč.). Nejúspěšnějším řečníkem z přítomných soutěžících se stal student naší školy Jan Brezovský. Porota se jednoznačně shodla na 1. místě. Všem třem studentům děkuji za vzornou reprezentaci školy, Honzovi gratulujeme a přejeme šťastný let (1.cena – vyhlídkový let).

Text a foto:  Mgr. Zdeněk Kučera