Den anglické filologie na FF JU

12 zájemců z řad našich studentů se ve středu 3. února 2016 zúčastnilo Dne anglické filologie na FF JU v Českých Budějovicích.

O překladatelství z angličtiny do češtiny, možných úskalích a konkrétních příkladech dobrých i špatných překladů pohovořil pan Ladislav Nagy, o uvedení klíčových oblastí studia reálií se postaral pan Tomáš Jajtner a po příjemné občerstvovací a konverzační přestávce dostali hosté z řad středoškoláků příležitost nahlédnout do pestrých prostředků anglické slovotvorby - to vše v dynamickém podání pana Petra Kosa. Tři různé přístupy, mnoho různých dojmů.

Každý si určitě v předloženém programu našel něco zajímavého a dozvěděl se něco nového. Jen je škoda, že celý blok neproběhl v anglickém jazyce. Na ten jsme se těšili především.

Text a foto: Petr Kopeček, 3. 2. 2016