Praha stokrát jinak

Na lyžařský výcvikový kurz navázala pro sextu a 2. ročník další zajímavá akce, kterou pro ně zorganizovali češtináři a dějepisář Václav Pražák. V Praze zhlédli v Divadle Komedie divadelní představení s tematikou holocaustu Naše třída - silný příběh inscenovaný podle skutečné události zasáhl nás všechny i díky mimořádným hereckým výkonům. Jednou z výrazných hereckých osobností tohoto představení je náš bývalý student Jan Hofman, který evidentně učinil před lety tím, že po kvartě přestoupil na pražskou konzervatoř, správné rozhodnutí. Poznávací vycházku Pražským Hradem, Malou Stranou a Židovskou Prahou doprovázeli svým výkladem sami studenti, stejně jako pedagogové - průvodcovskou roli zvládli ze studentů nejlépe Matěj Šimeček a Jaroslav Balcar.

Za organizátory bych chtěla všem účastníkům zájezdu poděkovat za disciplinovaný a zdravě zvídavý přístup k akci, se 2. ročníkem a sextou se rozhodně vyplatí počítat na další inspirativní výjezdové akce.

Anna Kohoutová

foto: Khrystyna Lyutyk

Pohled na Malou Stranu od Starých zámeckých schodů u východní brányKašna na 2. nádvoří Pražského HraduPohled na Malou Stranu z Hradčanského náměstíPrůvodce Jaroslav Balcar - vše o Nerudově uliciJan Hofman ztvárníl roli Abrama v divadelní hře Naše třída.Před Španělským sálem na Pražském HraděNerudova ulice, Dům U Dvou slunců - tady vyrůstal Jan Neruda