Sherlock Holmes - první vražda

Kvinta na krajské přehlídce studentského a experimentálního divadla

Přehlídka středoškolských divadelních souborů se uskutečnila v Českém Krumlově od 7. – 8. dubna 2016 a studenti našeho gymnázia předvedli v místním krumlovském divadle svoji hru, kterou napsala pro spolužáky Aneta Podolská.

Inscenace vznikla v rámci školního úkolu, kdy žáci byli vyzváni vyučujícím českého jazyka, aby se pokusili o vlastní scénář k divadelní hře. Autorská hra ze školního prostředí, kde se světoznámý detektiv Sherlock Holmes v podání Šimona Čížka setkává se svou první vraždou.

Tříčlenná porota v Krumlově pochválila mladé herce za precizní provedení a dala mladým hercům několik tipů na druhou vraždu. Autorka a režisérka hry A. Podolská spolužákům slíbila, že se o letních prázdninách pokusí napsat pokračování.

Během dvou dnů kvintáni v Českém Krumlově zhlédli devět alternativních her, které je velmi obohatily. Poznali inscenace hudební, výtvarné, pohybové, taneční, loutkové a navázali s dalšími školami ( Vimperk, Strakonice, J. Hradec, Č. Krumlov a Č. Budějovice) četná přátelství. Zajímavou částí přehlídky byly rozborové semináře s porotou.

Velký dík patří všem hercům za vzornou reprezentaci naší školy.

Gyfta s.r.o. (studenti s ručením omezeným) Gymnázium Třeboň

Autor hry: Aneta Podolská

Režie: Aneta Podolská

Scénografie: Aneta Podolská