Návštěva z Illinois

Naše gymnázium opět po dvou letech navštívili Beth a Larry Beckettovi z amerického státu Illinois.

Už mezi prvními větami při čtvrtečním setkání u hlavních dveří třeboňského gymnázia se Beth vyjádřila, že má pocit, jako by se vracela do "své" české školy, a že její návštěvu samozřejmě s manželem nemohou vynechat při cestě po střední Evropě. Ve čtvrtek 22. září se oba potkali se studenty septimy, kteří tuto schůzku iniciovali, během pátku 23. září se pak při hodinách anglické konverzace sešli jak se starými známými studenty, tak i s našimi nováčky a blíže se poznali i s naším britským lektorem Peterem Dunnem, jehož hodiny britských reálií doplňovali řadou amerických postřehů. Věřím, že to byl příjemný den pro všechny zúčastněné, a rád bych zdůraznil naše velké poděkování septimánkám Evě Klímové a Tereze Cuřínové za zprostředkování tohoto milého dostaveníčka.

Text a foto: Petr Kopeček, 23. září 2016