Oliver Twist – divadelní představení v angličtině

Žáci sexty a druhého ročníku měli 14. 10. 2016 možnost shlédnout anglické divadelní představení Oliver Twist v podání britské divadelní společnosti TNT Theatre Britain. Představení proběhlo v Českobudějovickém Metropolu a pro většinu žáků znamenalo vůbec první zkušenost s divadelní hrou v cizím jazyce v originální nezkrácené verzi.

Kromě čistoty jazyka a pravé anglické výslovnosti žáci oceňovali zejména obdivuhodné herecké výkony a zpěv herců, jejich herecké nasazení, kostýmy, kulisy i vtipnost provedení.

Bez divácké odezvy nezůstal ani útěk a následné honění dvou kapsářů Dodgera a Charlieho, při kterém několik jedinců z řad diváků dočasně přišlo o své kabáty či příruční zavazadla.

Zapsala: Petra Šálková Dufková

Ilustrační foto: http://www.english-theatre.cz/oliver%20twist.html

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň