Oliver Twist – divadelní představení v angličtině

Žáci sexty a druhého ročníku měli 14. 10. 2016 možnost shlédnout anglické divadelní představení Oliver Twist v podání britské divadelní společnosti TNT Theatre Britain. Představení proběhlo v Českobudějovickém Metropolu a pro většinu žáků znamenalo vůbec první zkušenost s divadelní hrou v cizím jazyce v originální nezkrácené verzi.

Kromě čistoty jazyka a pravé anglické výslovnosti žáci oceňovali zejména obdivuhodné herecké výkony a zpěv herců, jejich herecké nasazení, kostýmy, kulisy i vtipnost provedení.

Bez divácké odezvy nezůstal ani útěk a následné honění dvou kapsářů Dodgera a Charlieho, při kterém několik jedinců z řad diváků dočasně přišlo o své kabáty či příruční zavazadla.

Zapsala: Petra Šálková Dufková

Ilustrační foto: http://www.english-theatre.cz/oliver%20twist.html