Gymnázium Třeboň

Dobrodružná expedice v Klokočských skalách

Dobrodružná expedice v bronzové úrovni v programu DofE obsahuje dva dny a jednu noc v terénu, přičemž každý z těchto dnů v sobě zahrnuje počet šesti hodin tzv. "cíleného úsilí". Do tohoto úsilí se započítává čas přesunu v terénu a doba, ve které se účastníci snaží splnit předem stanovený účel expedice.

A jak vypadala první bronzová expedice na naší škole? Skupina ŠLAK3M ve složení Alžběta Prášilová, Linda Havránková, Kryštof Říha, Martin Řimnáč, Michaela Krynická a Miroslava Kubešová vyrazila dne 19. 11. 2016 na expedici východně od Turnova. Expedice měla zmapovat převisy v Klokočských skalách. Skupina převisy měřila, fotila a sledovala jejich znečištění.

První den expedice často pršelo, teplota v noci se pohybovala kolem nuly, stavění stanů probíhalo též za deštivého počasí. Odměnou za výdrž byl den druhý, kdy jasné slunné počasí  vyšlo expedici vstříc k dokončení plánovaného programu. Dle slov účastníků to bylo počasí, se kterým v přípravné fázi počítali, a tudíž je tolik nezaskočilo.

Všichni se vrátili v pořádku zpět a nyní je čeká závěrečné dokončení dobrodružné expedice, kterým je sepsání  zprávy o cestě a její prezentace. Držíme palce, ať se vše povede!

Poděkování za vedení přípravy expedice, podporu týmu a dopravu na místo i zpět patří  Martinu Krynickému.

 

Text: Lenka Kopečková, 20. 11. 2016

Foto úvodní stránky: http://www.cesky-raj.info/dr-cs/687-klokocske-skaly.html

Foto: Martin Krynický, Alžběta Prášilová

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout