Zlato z rétorické soutěže přivezla T. Voborská

V rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2016 konané v termínu od 23. 11. do 25. 11. 2016 se na českobudějovickém výstavišti uskutečnil 7. ročník Celostátní rétorické soutěže. Soutěžním úkolem bylo okomentovat  dva vylosované videoklipy. Vítězka celé soutěže Terezie Voborská si jako první videoklip vylosovala Ch. Chaplina, který bravurně okomentovala v anglickém jazyce, druhou ukázku - cyklokros přednesla v češtině. Také druhá studentka z naší školy, Anežka Michalová, si vedla výborně a přivezla si ze soutěže krásné 2. místo.

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích: žáci základní školy a studenti střední školy. Do velmi náročné soutěže se přihlásilo jen 14 odvážlivců, které sledovala stovka diváků. Na výstavišti se  v těchto dnech koná 22. ročník největší přehlídky středního  odborného a učňovského školství  v České republice.

Terezka a Anežka si z Č. Budějovic kromě medailí odvezly i příjemné kulturní zážitky z celého dne. Program na výstavě byl po celý den velmi pestrý. Dívky viděly taneční a hudební vystoupení, módní přehlídku a ukázku sebeobrany.

Naší vítězce blahopřejeme a přejeme příjemný vyhlídkový let- výhra za 1. místo.

Text: Mgr. Jana Havlová