Bronzová cena vévody z Edinburgu

Po úspěšném zvládnutí bronzové úrovně programu DofE obdrželi v úterý 6. června 2017 v krásné konírně Nosticova paláce Ministerstva školství Alžběta Prášilová, Miroslava Kubešová, Linda Havránková, Martin Řimnáč a Kryštof Říha Bronzovou cenu vévody z Edinburghu v podobě certifikátu s mezinárodní platností a odznaku. Ceny vždy předávají významné osobnosti z Česka i zahraničí - tentokrát to byla významná žena českého internetu, ředitelka české a slovenské pobočky společnosti Google Taťána Le Moigne a výkonný ředitel DofE Tomáš Vokáč.

Všichni ocenění mají za sebou rok poctivé práce, která spočívala v prokazatelném rozvoji sportovní aktivity, talentu, v dobrovolnictví a součástí splnění podmínek pro bronzovou úroveň byla i účast na expedici, která proběhla v listopadu 2016 v Klokočských skalách v Českém ráji.

Kromě osobnostního rozvoje prokázali všichni naši ocenění žáci svůj altruismus - Bětka a Kryštof pomáhali a starali se o hendikepované živočichy v místní záchranné stanici, Linda si vybrala práci pro českého Junáka a přihlasíla se o Čekatelskou zkoušku, kterou úspěšně zvládla, Martin pracoval pro Český nadační fond pro vydru a Mirka si dala za úkol zvládnout specializaci zdravotníka ve skautu.

Na všechny účastníky naší skupiny Dofe jsem hrdá, patří jim obdivný dík. Přeji jim i jejich koordinátorce Štěpánce Otepkové, ať se jejich řady rozšiřují a hlavně ať má jejich práce smysl - pro jejich okolí i pro ně samotné.

Více o DofE zde

Pro jakékoliv další informace choďte buď za současnými účastníky nebo do kabinetu biologie za Š. Otepkovou.

Anna Kohoutová

foto: ako

Vznešené prostory Nosticova paláceTřeboňská skupina oceněných účastníkůModerátoři slavnostního ceremoniáluKulturní vsuvkaCeny předávala ředitelka českého a slovenského Googlu Taťána Le MoigneTaťána Le Moigne a výkonný ředitelk DofE Tomáš VokáčPrvní oficiálně ocenění žáci našeho gymnázia - KryštofMartinAlžbětaLindaMirkaOceněna byla i práce školních koordinátorů DofE, druhá zleva Štěpánka OtepkováSkupina oceněnýchProslov Tomáše VokáčeTřeboňští DofáciČeské manažerky a koordinátorky DofE ze všech úrovníPovinně nepovinné foceníTřeboňským Dofákům fandí i paní ředitelkaKomunikace s médiiProgram DofE je populární po celé Evropě