Zemřela Mgr. Jana Haiderová

Jen těžko uvěřit smutné zprávě, která v těchto dnech zasáhla naše gymnázium, ale i širokou třeboňskou veřejnost: do pedagogického nebe odešla Jana Haiderová.

Na třeboňském gymnáziu učila od roku 1974 ruštinu, latinu a francouzštinu. Byla vždy nesmírně energickou, důslednou a poctivou učitelkou s fenomenální pamětí, za svou učitelskou kariéru se stala doslova legendou našeho gymnázia. Málokomu se chtělo věřit, že i tato dáma míří do důchodu - když se s námi v roce 2013 po téměř 39 letech učitelské práce loučila, věděli jsme, že se nejedná o odchod v pravém slova smyslu. I nadále zůstala naší součástí: spolu se svým manželem Karlem byla velmi užitečnou hybnou silou našeho Sdružení rodičů, nadále přijímala pedagogické výzvy v podobě výuky latiny a francouzštiny. Jana nechyběla na žádné společenské akci, kterou jsme organizovali - vždy byla vítaným veselým společníkem, nepřekonatelnou vypravěčkou historek ze života naší školy, zkušenou rádkyní a ctěnou kolegyní.

Prý je každý nahraditelný - v případě Jany Haiderové si tím vůbec nejsem jistá.

Čest její památce!

Anna Kohoutová

V Třeboni dne 14. 8. 2017

Schůzka rodičů pro 1.4

19. října 2021 od 16:30 v učebně biologie v přízemí informativní schůzka rodičů s vedením školy a učiteli

Podzimní prázdniny

27. a 29. 10. podzimní prázdniny, 28. 10. státní svátek

Moderní společenské hry 19. 10.

Od 13.15 hodin, učebna dějepisu.