Zemřela Mgr. Jana Haiderová

Jen těžko uvěřit smutné zprávě, která v těchto dnech zasáhla naše gymnázium, ale i širokou třeboňskou veřejnost: do pedagogického nebe odešla Jana Haiderová.

Na třeboňském gymnáziu učila od roku 1974 ruštinu, latinu a francouzštinu. Byla vždy nesmírně energickou, důslednou a poctivou učitelkou s fenomenální pamětí, za svou učitelskou kariéru se stala doslova legendou našeho gymnázia. Málokomu se chtělo věřit, že i tato dáma míří do důchodu - když se s námi v roce 2013 po téměř 39 letech učitelské práce loučila, věděli jsme, že se nejedná o odchod v pravém slova smyslu. I nadále zůstala naší součástí: spolu se svým manželem Karlem byla velmi užitečnou hybnou silou našeho Sdružení rodičů, nadále přijímala pedagogické výzvy v podobě výuky latiny a francouzštiny. Jana nechyběla na žádné společenské akci, kterou jsme organizovali - vždy byla vítaným veselým společníkem, nepřekonatelnou vypravěčkou historek ze života naší školy, zkušenou rádkyní a ctěnou kolegyní.

Prý je každý nahraditelný - v případě Jany Haiderové si tím vůbec nejsem jistá.

Čest její památce!      

Anna Kohoutová

V Třeboni dne 14. 8. 2017

POÚTSTČTSONE
                                          

 Provozní informace

Schůzka rodičů pro 1.4

19. října 2021 od 16:30 v učebně biologie v přízemí informativní schůzka rodičů s vedením školy a učiteli

Podzimní prázdniny

27. a 29. 10. podzimní prázdniny, 28. 10. státní svátek

Moderní společenské hry 19. 10.

Od 13.15 hodin, učebna dějepisu.

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň