První ročník má za sebou svůj prožitkový kurs

Ve dnech 12. – 14. září 2017 jsme se jako noví žáci 1. ročníku třeboňského gymnázia zúčastnili prožitkového kurzu, který se každoročně koná v nedaleké vesnici Římov blízko Českých Budějovic. Na tuto akci jsme odjeli společně s naším třídním učitelem Petrem Kopečkem. Celým třídenním programem nás dále provázel pedagog Martin Krynický a školní psycholožka Tereza Maříková.

První den proběhlo seznámení s instruktory - žáky vyšších ročníků, kteří spolu s pedagogy zajišťovali průběh kurzu. Velmi nabitý program začal večerními aktivitami, během nichž mělo dojít k utužení kolektivu. Sestavili jsme si letecký prostředek, námi nazvaný jako homomobil, pomocí něhož jsme se během kurzu pohybovali po různých zajímavých místech „ve světě“.

Druhý den po probuzení nás čekala ranní rozcvička a poté jsme se měli nasnídat pomocí čínských hůlek, které byly náplní další aktivity. Odpolední program se skládal z venkovních her. Po večeři jsme se pokusili letět přes nebezpečné území v Sýrii, kde jsme později ztroskotali. Teroristi nám sebrali volant, ten se nám za pomoci většiny z nás podařilo získat zpět.

Poslední den se odehrála opět rozcvička a při snídani jsme se tentokrát krmili navzájem. Mimo jiné jsme vyřešili problém nedostatku včel a pomohli jim nasát pomocí brček všechny tekutiny. Následně přijeli rodiče a zúčastnili se tiskové konference, na níž se dozvěděli o celém průběhu kurzu.

Všichni jsme se blíže seznámili a zjistili spoustu informací o svých nových spolužácích. Odnesli jsme si z kurzu mnoho skvělých a zábavných zážitků, na které jen tak nezapomeneme.

Text: T. Bartlová a V. Samcová, 20. 9. 2017

Foto: P. Kopeček, M. Krynický, T. Maříková, A. M. Stephan, R. Illeová, V. Benedová

Otevřený seminář z dějepisu 6. 12. 2019

Téma: IZRAEL - DEMOKRACIE VE VÁLCE

Den otevřených dveří 26. 11. 2019

26. 11. Den otevřených dveří - 13.00 - 17.00 (každá celá hodina)

Maturitní ples VIII.

22. 11. 2019 Maturitní ples oktávy v KKC Roháč od 19.00 hod., sál otevřen od 18.30; ředitelské volno pro VIII.