Autorské čtení v nové knihovně školy

Autorské čtení spisovatelky Daniely Šafránkové

Ve středu 27. září se uskutečnilo první autorské čtení v prostoru nové knihovny školy. Studenti septimy i s vyučujícím přivítali současnou českou spisovatelku a výtvarnici Danielu Šafránovou, která  přijala pozvání správce knihovny a v průběhu dvou hodin seznámila přítomné žáky se svým posledním románem Bydlím v Nuslích (Argo, Praha 2014).

Daniela Šafránková své autorské čtení prokládala zajímavými příhodami nejen z období samotného psaní románu, který se dějově váže  k našemu městu, nýbrž i životními osudy, které ji zanesly na několik let do vzdálené Kalifornie.

Ze strany studentů zazněly četné dotazy ohledně literární a výtvarné tvorby autorky, hovořilo se o chystaném vydání nového románu i o běžných věcech z autorčina života. Závěrečná autogramiáda podtrhla spokojenost všech přítomných. Zájemci si mohou romány Daniely Šafránkové vypůjčit ve školní knihovně, popř. vyhledat další informace na www.danielasafrankova.czweb.org .

Druhé autorské čtení, tentokráte i pro zaměstnance školy a veřejnost, je naplánováno na začátek prosince tohoto roku.

Text a foto:  Zdeněk Kučera