Gymnázium Třeboň

Strukturovaný dialog „Zvol si svého prezidenta“

V pátek 5. ledna se v Jindřichově Hradci konal strukturovaný dialog „Zvol si svého prezidenta“, který pořádal ICM Jindřichův Hradec z.s.

Tento projekt má vytvořit mladým lidem příležitost pro strukturovaný dialog a dát jim možnost využít potenciál, který v sobě našli a uvědomit si svou „sílu“ reálně participovat. Mezi hlavní cíle projektu patří aktivní účast mladých lidí na tvorbě politik a zákonů, které se jich týkají, konkrétně práva volit. Dále chce zvýšit povědomí mladých lidí o právech a možnosti zapojit se do dialogu s odborníky a zástupci orgánů veřejné správy.

V Jindřichově Hradci byly krom diskuze připraveny zajímavé přednášky. První vedl Mgr. Lukáš Jelínek (zástupce Masarykovy demokratické akademie) a týkala se ústavního systému a pravomocí prezidenta republiky. Druhá byla na téma Dokonalý vůdce od starověkého Říma až do současnosti a zhostil se jí Ph.Dr. Salim Murad, Ph.D z Jihočeské univerzity.

Z naší školy se zúčastnili: Petr Kouba, Vít Staněk, Martin Vopelka (4.), Václav Plucar (3.), Kryštof Říha (VII.), Alena Velková, Markéta Fischerová (2.) a Aleš Večeř (V.)

Text: Markéta Fischerová

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout