Příběhy našich sousedů

Třeboňské gymnázium se zapojilo do projektu "Příběhy našich sousedů", který zajišťuje ogranizace Post Bellum. Projekt je zaměřen na shromažďování osobních svědectví o minuilosti a jejich zpracování ve formě audio- nebo videopořadů.

Za naši školu se projektu zúčastní studentky tercie Rosalie Kocmichová a 2. ročníku Tereza Grötschelová. Jejich úkolem bude pracovat se vzpomínkami Terezina dědečka, pana Bruno Gröstchela, především pak s jeho osudy za 2. světové války.

V pondělí 26. března 2018 se projekt po nezbytných administrativních a organizačních procedurách rozběhl naostro. V prostorách, které nám poskytlo českobudějovické gymnázium v České ulici, proběhlo natáčení rozhovoru s panem Grötschelem, kterého se zúčastnil rovněž regionální koordinátor projektu pan Radek Gális. Všichni strávili podnětné dopoledne v posutavém rozhovoru s pamětníkem, který velmi ochotně odpovídal na otázky, které si obě studentky připravily.

Následně bude projekt pokračovat workshopem v budově Českého rozhlasu v Českých Budějovicícíh ve druhé polovině dubna. Zde bude hlavní náplní progrmau technické zpracování nahrávky do podoby rozhlasové reportáže.

Text Václav Pražák, foto Radek Gális