Gymnázium Třeboň

Zájezd do Bavorska a Solnohradska

Termín odjezdu se rychle blíží. Prosím o uhrazení doplatku v kabinetu biologie ve výši 1990,- Kč - v hotovosti. S sebou si připravte cca 150E. Ve středu 9. 5. o velké přestávce se uskuteční další informační schůzka.
 

Štěpánka Otepková, vedoucí zájezdu

 

Zájezd se uskuteční od 17. do 20. května 2018, zde si můžete připomenout jeho program:

Bavorsko- Rakousko (solná komora) - zámky snů krále Ludvíka II. Bavorského a krásná alpská krajina ve spojení s důležitými historickými událostmi.
1. den: Odjezd v 6:00 hod. z Třeboně od školy. V dopoledních hodinách příjezd k jezeru Chiemsee- výlet parníkem po jezeře s výhledy na Alpské vrcholy. Připlutí na ostrov, krátká vycházka k zámku Herrenchiemsee. Prohlídka zámku, který je věrnou kopií Versailles včetně zrcadlového sálu a krásného parku. Uvnitř zámku audio výklad v češtině. Návrat parníkem k busu. Odpoledne prohlídka historického jádra Mnichova. Cesta na ubytování do penzionu v Bavorských Alpách ve vesničce Oberau na dvě noci      ( dvou až třílůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím).

2. den: Snídaně. Návštěva interieu a prohlídka exterieru Labutího zámku Neuschwanstein, který nechal vybudovat král „snílek“ Ludvík II. Bavorský v 19. století. Uchvátí vás trůnní sál nebo sál pěvců, který zaujímá celé jedno patro. Krásný pohled na zámek a bavorskou přírodu z vyhlídkové terasy a Mariánské lávky. Občerstvení u místního jezera. Výborná pozice ubytování nám umožní v odpoledních hodinách návštěvu mimořádného benediktýnského kláštera v Ettelu a také zavítáme do bývalého města ZOH, kterým je Gapa. Vycházka kolem skokanských můstků pod vrcholy Alp. Návrat na stejné ubytování.

3. den: Snídaně. Dopolední návštěva Salzburgu- zahrada zámku Mirabell, Mozartův dům, barokní dóm, chrámové náměstí… Odpoledne Hallstatt a Hallstattské jezero- jedno z nejkrásnějších míst rakouských Alp na úpatí Dachsteinu. Možnost návštěvy solných dolů. Třetí ubytování na jiném místě rovněž v penzionu.

4. den: Snídaně. Německo-Bavorsko- Národní park Berchtesgaden. Z Obersalzbergu se vydáme místními Mercedesy na unikátní vyhlídkovou cestu a následně pak původním výtahem na vrcholek hory Kehlstein, kde se tyčí proslulá Hitlerova čajovna nazývaná „Hitlerovo orlí hnízdo“. Z této odvážné stavby je překrásný výhled na celý Národní park.
Po prohlídce sjedeme opět do Obersalzbergu, odkud přejedeme k jezeru Konigsee, které je nejvýše položeným jezerem v Německu. Podnikneme vyhlídkovou plavbu lodí k ostrůvku Sv. Bartoloměje, kde navštívíme místní kostelík a projedeme se po břehu jezera. Při návratu do přístavu projdeme místní obchody se suvenýry a občerstvením. Návrat do Třeboně ve večerních hodinách.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout