Zkrocení zlé ženy a Památník K. Čapka ve Strži

Po stopách K. Čapka

Památník K. Čapka ve Staré Huti u Dobříše navštívili  v pondělí 7. 5. 2018 v dopoledních hodinách žáci septimy a třetího ročníku. Doprovodili je vyučující českého jazyka: Jana Havlová, Zdeněk Kučera a Petr Kopeček.

Nová expozice památníku, otevřená v roce 1997, přibližuje osobnost a dílo spisovatele Karla Čapka a jeho manželky, české herečky a spisovatelky, Olgy Scheinpflugové. Samostatnou expozici má v podkroví domu také novinář a spisovatel Ferdinand Peroutka.

Dobrý oběd poté následoval v zámecké dobříšské restauraci, všichni si  ještě prohlédli místní  anglický park a v pozdních odpoledních hodinách všechny účastníky zájezdu autobus převezl do našeho hlavního města, kde měli žáci vytoužené osobní volno.

Večer zhlédli ve Vinohradském divadle jednu z nejranějších Shakespearových her Zkrocení zlé ženy. Hlavní mužskou roli venkovského šlechtice ztvárnil herec Filip Blažek. Zlou Kateřinu zahrála mladičká Andrea Elsnerová. Mezi dalšími herci se objevili: Oldřich Vlach, Hana Vágnerová, Michal Novotný, Otakar Brousek ml., Daniel Bambas a další. Představení se všem líbilo, do Třeboně jsme se vrátili chvilku po půlnoci.

Text: Mgr. Jana Havlová

Foto: Z. Kučera, P. Kopeček