Toulky Soběslavskem

Neobvykle znějící jméno vesnice Brandlín ukrývá označení zámečku, který byl citlivě zrekonstruován teprve nedávno, přesto ale návštěvníkům nabízí neobvykle útulnou, až intimní prohlídku soukromého sídla. Můžete se tu posadit do stylových křesel i na pohovky, poslechnout si živou klavírní hudbu (díky, Eliško a Petře) a jen se zvolna porozhlédnout kolem sebe - na stěnách visí vedle obrazů i několikery hodiny ze sbírek současného majitele, slavného automobilového závodníka Petra Vojáčka.

Po nutném občerstvení v zámeckém parčíku se vydáte pěšky do Myslkovic, kde u lesa objevíte jeden z nejpůvabnějších židovských hřbitůvků. Připomíná obyvatele obce, do války téměř z poloviny hlavně židovské... Procházkou kolem Černovického potoka se poutníci dostanou za doprovodu hbitých komárů až do Soběslavi, kde se dá příjemně poobědvat, projít si prastaré město a poté si užít vodních radovánek na senzačním koupališti hned vedle železniční tratě. Až pojedete někdy příště kolem a lokomotiva vašeho vlaku prudce zahouká, určitě si vzpomenete na tento šťastný červnový den.


Text: Petr Kopeček, 21. 6. 2018

Foto: Jiří Záleský, Petr Kopeček a Bára Voldánová

POÚTSTČTSONE
                                          

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň