Gymnázium Třeboň

Naslouchám tichu Země

      
Již více jak 50 let působí na folkové hudební scéně zpěvák a skladatel Pavel Žalman Lohonka, Jihočech a Budějovičák, který v 70. a 80. letech 20. století vedl dnes již zaniklou hudební skupinu Minnesengři. Žalmanův životní příběh se divácké veřejnosti poprvé představil v letošním roce díky inscenovanému dokumentárnímu dramatu Naslouchám tichu Země (https://www.naslouchamtichuzeme.cz/). Zásluhu na vzniku filmu má režisér Zdeněk Gawlik, absolvent třeboňského gymnázia (maturitní ročník 1980), který je v současné době považován za jednoho z nejlepších režisérů - dokumentaristů v České republice.


Studenti 3., 4., VII. a VIII. ročníků budou mít možnost v rámci doprovodného programu k oslavám 150. výročí založení našeho gymnázia film zhlédnout, a to v pondělí 24. 9. 2018 od 10.00 v místním kině Světozor za účasti samotného režiséra, s nímž si budou moci po představení o filmu popovídat.

Příjemnou zprávou je i skutečnost, že distributor filmu Supergram s.r.o., zastoupený paní Barborou Fišerovou, poskytl film ke zhlédnutí zdarma jako dárek k oslavám.

Text: Zdeněk Kučera

 

foto: http://www.xplaylist.cz/zalman

                                                                                             
      

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout