Zájezd do oblasti střední Anglie

V pátek 5. 10. skončila výprava za poznáním oblasti zvané South Midlands. 42 žáků a 3 pedagogové byli ubytováni u štědrých a pohostinných anglických rodin nedaleko města Stratford nad Avonou, kterému byl věnován celý jeden den. Vedle míst vztahujících se k nejslavnějšímu rodákovi, W. Shakespearovi, si výletníci prohlédli i jedinečný středověký hrad Warwick, poznali zajímavá místa měst Birmingham a Coventry, prozkoumali nejstarší rugbyové hřiště na světě a přes Churchillův palác Blenheim si projeli i malebnou oblast Cotswolds, známou z mnoha filmů a seriálů (např. Stardust, Vraždy v Midsummeru, Inspektor Morse, Panství Downton apod.). Závěr cesty se zaměřil na jedinečnou londýnskou čtvrť Notting Hill a objevování dalších pokladů Londýna dle vlastních přání.

Již brzy se na stránkách školy objeví i krátký klip, který připravuje Šimon Čížek, žák oktávy.

Text: Petr Kopeček, 6. 10. 2018

Foto: Šimon Čížek a  Petr Kopeček