Zájezd do oblasti střední Anglie

V pátek 5. 10. skončila výprava za poznáním oblasti zvané South Midlands. 42 žáků a 3 pedagogové byli ubytováni u štědrých a pohostinných anglických rodin nedaleko města Stratford nad Avonou, kterému byl věnován celý jeden den. Vedle míst vztahujících se k nejslavnějšímu rodákovi, W. Shakespearovi, si výletníci prohlédli i jedinečný středověký hrad Warwick, poznali zajímavá místa měst Birmingham a Coventry, prozkoumali nejstarší rugbyové hřiště na světě a přes Churchillův palác Blenheim si projeli i malebnou oblast Cotswolds, známou z mnoha filmů a seriálů (např. Stardust, Vraždy v Midsummeru, Inspektor Morse, Panství Downton apod.). Závěr cesty se zaměřil na jedinečnou londýnskou čtvrť Notting Hill a objevování dalších pokladů Londýna dle vlastních přání.

Již brzy se na stránkách školy objeví i krátký klip, který připravuje Šimon Čížek, žák oktávy.

Text: Petr Kopeček, 6. 10. 2018

Foto: Šimon Čížek a  Petr Kopeček

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň