Školní kolo olympiády v českém jazyce

Tradiční školní kolo se na gymnáziu v Třeboni konalo na konci listopadu. První kategorie byla zastoupena 62 žáky z tercie a kvarty, ve druhé kategorii soutěžilo 213 studentů vyššího gymnázia.

Mladí jazykovědci si v prvních šedesáti minutách oživili znalosti z těchto disciplín: morfologie, skladby, slovotvorby a frazeologie. Další hodinu si zahráli na spisovatele. Ti mladší vytvářeli slohovou práci volným slohovým útvarem na téma Co všechno umí světlo. Nejčastěji psali pohádku. Starší gymnazisté zpracovávali libovolnou formou stylistický úkol Stojím tu už celá staletí, nejlépe se žákům dařilo líčení.

Vítězem první kategorie se stala studentka kvarty Ivana Dörfelová se čtyřiceti pěti body. Druhé místo vybojoval tercián Josef Bürger se čtyřiceti čtyřmi body.

Studentka Kateřina Budíková ze sexty obdržela zlato ve druhé kategorii se 45 body. Septimán Jakub Vaněk si odnesl stříbro se 44 body v této kategorii.

Všichni jmenovaní žáci budou naše gymnázium reprezentovat v okresním kole v lednu 2019, které se uskuteční v Jindřichově Hradci.

Našim mladým jazykovědcům držíme palce!

Text: Mgr. Jana Havlová