Účast studentů a učitelů třeboňského gymnázia v pořadu Fokus Václava Moravce

To, že 41 studentů našeho gymnázia bylo účastníky diskuzního pořadu Fokus Václava Moravce, jistě víte z webových stránek školy. Ostatně, o této akci se hovořilo mezi studenty i učiteli po celý zbytek tohoto týdne. A ti, co nás v úterý 11. 12. 2018 na ČT 24 neviděli, se mohou v archivu ČT podívat na celý pořad s názvem Doba dezinformační. Dozvíte se, jak moc na nás média působí, co je to deep fakes a jak se proti lživým informacím bránit.

A jak celý pořad hodnotí sami účastníci? Zde máte jejich odpovědi:

Úterní Fokus byl dle mého názoru moc zdařilý. Myslím si, že téma bylo dobře zvolené a velmi zajímavé. Jsem moc ráda, že nám škola umožnila tuto příležitost a za to moc děkuji. Veronika S.

Tento Fokus měl velice dobré téma, a proto byl i zajímavý. Hosté, kteří navštívili tento díl Fokusu, byli podle mého zvoleni také dobře. Jsem moc ráda, že jsme měli možnost prostřednictvím naší školy navštívit toto živé vysílání, které nás určitě obohatilo o spoustu informací. Kdyby se naskytla možnost tuto exkurzi opakovat, byla bych velmi ráda a navštívila bych ji znova. Tereza B.

Naprosto skvělá zkušenost, nádherná atmosféra, která se nacházela ve studiu ČT. Dozvěděla jsem se nové věci o dezinformaci a že ne vše musí být pravda. Kdyby byla někdy další možnost, jela bych znovu. Magda V.

Jsem rád, že jsem mohl být součástí výletu, moc se mi líbila exkurze po areálu ČT, hlavně zpravodajství. Zajímavá byla také expozice v nově zrekonstruovaném Národním muzeu, ale největší zážitek jsem si odnesl z natáčení Fokusu Václava Moravce. Honza P.

Text a foto: Zdeněk Kučera