Hořící keř

Student filosofické fakulty Jan Palach se upálil na protest proti okupaci Československa 16. ledna 1969 - příští středu si chceme i my připomenout toto smutné výročí. Hořící pochodeň tohoto statečného člověka by rozhodně neměla upadnout v zapomnění - doporučujeme všem ke zhlédnutí televizní premiéru koprodukčního filmu Jana Palach, který uvedene v premiéře v sobotu 12. ledna Česká televize. Chtějte vědět, zkuste porozumět tomu, co se tenkrát stalo a jak významný čin to pro všechny generace byl.

Jako připomínku padesátiletého tragického výročí jsme se rozhodli zařadit do výuky čtyř ročníků - sexty, septimy, 2. a 3. ročníku - promítnutí životopisného dramatu světoznámé režisérky Agniezsky Holland Hořící keř, které shlédnou přesně v den výročí v třeboňském kině Světozor. Děj filmu je založen na skutečných událostech doby posrpnové ČSSR. Příběh začíná právě sebeupálením studenta Jana Palacha a vypráví o rozjitřené atmosféře doby normalizace a o tichém hrdinství mnoha dalších osobností včetně JUDr. Dagmar Burešové, které patříla k statečným obhájkyním pronásledovaných disidentů a po revoluci 1989 se na čas stala respektovanou ministryní spravedlnosti.

Anna Kohoutová, Štěpánka Otepková

Památník Jana Palacha na Václavském náměstí v místě, kde se 16. ledna 1969 stala osudná tragédie:

obr. http://www.pametnimista.usd.cas.cz/praha-1-pomnik-janu-palachovi-a-janu-zajici/

Přijímací zkoušky nanečisto

Sobota, 19. ledna 2019 od 8.00

Divadlo v aule pro I .- III.

28.1.2019 Divadlo v aule pro I. - III., (1.- 2. hod.), cena: 50 Kč/žák

Ředitelské volno

21.1.2019 v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) vyhlašujeme z důvodu celodenního semináře učitelů na téma Formativní hodnocení ředitelské volno pro všechny žáky

Odpoledne otevřených dveří