Hořící keř

Student filosofické fakulty Jan Palach se upálil na protest proti okupaci Československa 16. ledna 1969 - příští středu si chceme i my připomenout toto smutné výročí. Hořící pochodeň tohoto statečného člověka by rozhodně neměla upadnout v zapomnění - doporučujeme všem ke zhlédnutí televizní premiéru koprodukčního filmu Jana Palach, který uvedene v premiéře v sobotu 12. ledna Česká televize. Chtějte vědět, zkuste porozumět tomu, co se tenkrát stalo a jak významný čin to pro všechny generace byl.

Jako připomínku padesátiletého tragického výročí jsme se rozhodli zařadit do výuky čtyř ročníků - sexty, septimy, 2. a 3. ročníku - promítnutí životopisného dramatu světoznámé režisérky Agniezsky Holland Hořící keř, které shlédnou přesně v den výročí v třeboňském kině Světozor. Děj filmu je založen na skutečných událostech doby posrpnové ČSSR. Příběh začíná právě sebeupálením studenta Jana Palacha a vypráví o rozjitřené atmosféře doby normalizace a o tichém hrdinství mnoha dalších osobností včetně JUDr. Dagmar Burešové, které patříla k statečným obhájkyním pronásledovaných disidentů a po revoluci 1989 se na čas stala respektovanou ministryní spravedlnosti.

Anna Kohoutová, Štěpánka Otepková

Památník Jana Palacha na Václavském náměstí v místě, kde se 16. ledna 1969 stala osudná tragédie:

obr. http://www.pametnimista.usd.cas.cz/praha-1-pomnik-janu-palachovi-a-janu-zajici/

Prezentace závěrečných prací 2018/2019

VI, VII, 2. + 3. - rozdělení na sekce, program

Matematický klokan

Matematická soutěž proběhne 1. a 2. hodinu.

Praha společenskovědní

29. 3. - exkurze do Prahy pro sextu a 2. ročník (návštěva Pražského hradu, Kanceláře prezidenta republiky, představení Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle)

Ředitelské volno 16. 4. 2019

Vyhlašujeme ředitelské volno pro všechny žáky na den 16. 4. 2019 - v souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (Školský zákon) z organizačních důvodů (1. termín přijímacích zkoušek)

Informační odpoledne pro rodiče

Všechny rodiče zveme 9. 4. 2019 od 16:30 hodin na informační odpoledne.

UnescoCentrum občanského vzděláváníPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň