Úspěch v olympiádě z českého jazyka

V tomto týdnu se v J. Hradci uskutečnila olympiáda v českém jazyce. Do okresního kola postoupili  z našeho gymnázia za 1. kategorii dva žáci: Josef  Bürger (tercie), který se umístil na 11. místě a Ivana Dörfelová (kvarta) získala 13.příčku.  V této kategorii soutěžilo 27 žáků.

O den později, 29. ledna 2018, jeli do J. Hradce dva studenti z vyššího gymnázia: Kateřina Budíková (sexta) obdržela 4. místo, a tak postupuje do krajského kola olympiády. Jakub Vaněk (septima) se umístil na 9. místě, v této kategorii soutěžilo 12 žáků.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Kateřině Budíkové držíme palce v kraji!

Text: Mgr. Jana Havlová