Čapkovská literární exkurze pro VII. a 3. ročník

V dopoledních hodinách zhlédli studenti třetího ročníku a septimy v pražském  divadle Rokoko inscenaci Čapek, která sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele. K. Čapek musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal. Hlavní roli ztvárnil herec Jiří Hána. Studenti měli možnost porovnat další vynikající herecké výkony v podání těchto herců: Milan Kačmarčík, Máša Málková, Stanislava Jachninská, Viktor Dvořák, Jitka Smutná, Jan Vlasák, Petr Klimeš a další.

Kolem 13. hodiny autobus studenty převezl do Strže, kde se nachází Památník Karla Čapka. Průvodkyně žáky seznámila s novou expozicí, která přibližuje osobnost a dílo K. Čapka a jeho manželky Olgy Scheinpflugové. Samotnou expozici má v podkroví domu také novinář a spisovatel Ferdinand Peroutka.

Poslední zastávkou exkurze bylo město Dobříš. Všichni si prohlédli zámek, francouzský a anglický park. Po dobrém jídle v zámecké restauraci se žáci se svými pedagogy vrátili v nočních hodinách do Třeboně.

Text: Mgr. Jana Havlová

Foto: Mgr. Zdeněk Kučera