Mimořádná akce pro nadané žáky

Dnes měli vybraní žáci z kvarty, kvinty, sexty, prvního a druhého ročníku možnost využít mobilní laboratoř v rámci popularizační činnosti českých i zahraničních vědců z Biologického centra akademie věd, ČB.

Pro žáky byl připraven dvouhodinový program, skládající se z prezentace a praktického workshopu v pojízdné laboratoři, která byla pro tyto účely speciálně přistavena přímo před budovu gymnázia. Žáci v malých skupinkách objevovali svět vodních a půdních mikroorganismů, naučili se pracovat s fotometry a hlavně používali a procvičovali anglický jazyk.

V závěru dvouhodinovky žáci spolu s vědci zakopali dva sáčky čaje do půdy v nedalekém okolí školy, čímž se zapojili do celosvětového výzkumného projektu s názvem Teatime 4 Science. Bližší informace k projektu naleznete na http://www.teatime4science.org/

Text: Petra Šálková Dufková (28. 5. 2019)

Foto: P. Šálková Dufková a L. Kopečková