Druhý anglický den v septimě

Septimáni mají za sebou druhý anglický den. Během prvních dvou vyučovacích hodin žáci využili přítomnosti pojízdné laboratoře a zahraničních vědců z Biologického centra akademie věd, ČB. Úvodní prezentace i následující praktické činnosti ve skupinkách byly zaměřeny na hydrobiologii a půdní biologii. Žáci pracovali s mikroskopy, fotometry, zkumavkami, pipetami a poznávali svět vodních a půdních mikroorganismů. Na závěr workshopu obdrželi žáci osvědčení o jeho úspěšném absolvování a odnesli si s sebou několik drobných suvenýrů.

Druhá část anglického dne byla věnována hodnocení programu a vlastnímu vytváření návrhů ideálních anglických dnů pro budoucí třeťáky a septimány. Úkolem jednotlivých skupin bylo sestavit přesný harmonogram činností pro minimálně čtyřhodinový den a při plánování zohlednit veškeré náležitosti s přípravou dne spojené – výdaje, lektory, aktivity, cíle atd. Žáci se úkolu zhostili na výbornou a při prezentování svých návrhů uvedli mnoho zajímavých tipů. Takže: „Budoucí účastníci anglických dnů -  těšte se“. :-)

Text a foto: Petra Šálková Dufková

 

POÚTSTČTSONE
                                          

 Provozní informace

Karneval pro nižší gymnázium

30. 1. 2020 - karneval pro nižší gymnázium

Přijímací zkoušky nanečisto

Sobota, 18. ledna 2020 od 8.00

>> více

Pololetní prázdniny

Pololetní prázdniny 31. 1. 2020

Humanitní a přírodovědný kurz

Ve dnech 23. 1. a 24. 1. 2020 se uskuteční humanitní a přírodovědný kurz pro žáky VIII. a 4. ročníku.

>> více

Pedagogická rada

27.01.2020 od 14.00 hod.

Odpoledne otevřených dveří

21.01.2020 od 15.00 do 17.00

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň