Návštěva u pana místostarosty

V pondělí 3. června zamířili žáci kvinty v rámci předmětu ZSV na odpolední návštěvu k panu místostarostovi Petru Wernerovi, bývalému učiteli našeho gymnázia.

Pan místostarosta pozval studenty na prohlídku MěÚ v Třeboni. V zasedací místnosti nejprve pohovořil o svých pracovních povinnostech, dále o činnosti a fungování městského úřadu, uvedl zajímavé příklady z praxe a poté umožnil kvintánům nahlédnout do své pracovny a následně i do obřadní síně. Po celou dobu pobytu žáci vznesli řadu dotazů, na které pan místostarosta ochotně odpověděl. Dotazy se týkaly hlavně společenského života v Třeboni a výstavby nového wallnes centra v areálu lázní Aurora.
Jelikož žáci v nedávné době probírali správní právo, byla tato návštěva vhodným praktickým doplňkem učiva.
Text a foto: Zdeněk Kučera

Uzavření klasifikace a docházky za 2. pol. do 14.00