Europa Regina

V rámci předmětů Hrátky s literaturou a český jazyk a literatura si terciáni prohlédli v pátek 7. června 2019   v dopoledních hodinách výstavu historicky cenných vyobrazení a plánů významných měst Evropy v místním třeboňském oblastním archivu.

Plánovaná akce se uskutečnila v rámci mezinárodního dne archivů.

Výstavu map komentovala Marie Kalátová. která si pro žáky nižšího gymnázia připravila zajímavé otázky typu:jak se jmenuje město, kterému se říká věčné, kterému městu se říká město mostů, město kostelů, v kterém městě je nejstarší metro na světě? Studenti pracovnici oblastního archivu mile překvapili nejen svými znalostmi, ale také pěkně naučenými rozsáhlými informacemi o evropských městech.

Text: Mgr. Jana Havlová