Anglický den pro 3. ročník – masožravé rostliny

Pro žáky byla připravena poznávačka masožravých rostlin, při které se žákům podařilo správně identifikovat podle anglického textu a popisu všech deset vyobrazených exemplářů. Dále následovalo kratičké video, ve kterém žáci viděli různé způsoby pohlcování kořisti masožravkou a uvědomili si, že například ani myš si nemůže být jista svým životem v přítomnosti láčkovky Nepenthes.

Součástí anglického dne byl i kvíz a prodejní komentovaná výstava masožravých rostlin na Botanickém ústavu AVČR Třeboň, včetně velmi působivé prezentace ve třídě, o kterou se postaral kvintán Michal Bouda. Michal nedávno obhájil medailovou pozici na celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti a rád by v příštím školním roce aspiroval na mezinárodní středoškolskou studentskou soutěž v Číně. Dnešní prezentací tak Michal zároveň odstartoval chystaný společensko-preventivní projekt „Žáci sobě“, o kterém budete blíže informováni příští školní rok. :-)

Text a foto: Petra Šálková Dufková, 26. 6. 2019