Přednáška Kláry Otepkové o studiu v Rakousku

Přednáška Kláry Otepkové o studiu v Rakousku a akcích Erasmu

V pátek 20. 9. 2019 proběhla 2. a 3. vyučovací hodinu v aule školy přednáška s besedou naší bývalé žákyně Kláry Otepkové.

Žáci – němčináři ze VI. VII., VIII., 3. a 4. ročníků se nejprve dozvěděli v německém jazyce spoustu zajímavých informací o možnosti studia na Vídeňské univerzitě, kterou Klárka navštěvuje, o životě české studentky v Rakousku, o úskalích a kladech různých pracovních činností a dorozumívání se prostřednictvím němčiny. Neméně užitečné bylo předání zkušeností o účasti na akcích v rámci Erasmu a možnostech, jak podobné věci zažít na vlastní kůži. Čas rychle uplynul, a tak se některé dotazy studentů přesunuly i na přestávku.

Moc Klárce děkuji a těším se na další příjemná setkání.
Mgr. Milada Benedová

Karneval pro nižší gymnázium

30. 1. 2020 - karneval pro nižší gymnázium

Přijímací zkoušky nanečisto

Sobota, 18. ledna 2020 od 8.00

Pololetní prázdniny

Pololetní prázdniny 31. 1. 2020

Humanitní a přírodovědný kurz

Ve dnech 23. 1. a 24. 1. 2020 se uskuteční humanitní a přírodovědný kurz pro žáky VIII. a 4. ročníku.

Pedagogická rada

27.01.2020 od 14.00 hod.