Přednáška Kláry Otepkové o studiu v Rakousku

Přednáška Kláry Otepkové o studiu v Rakousku a akcích Erasmu

V pátek 20. 9. 2019 proběhla 2. a 3. vyučovací hodinu v aule školy přednáška s besedou naší bývalé žákyně Kláry Otepkové.

Žáci – němčináři ze VI. VII., VIII., 3. a 4. ročníků se nejprve dozvěděli v německém jazyce spoustu zajímavých informací o možnosti studia na Vídeňské univerzitě, kterou Klárka navštěvuje, o životě české studentky v Rakousku, o úskalích a kladech různých pracovních činností a dorozumívání se prostřednictvím němčiny. Neméně užitečné bylo předání zkušeností o účasti na akcích v rámci Erasmu a možnostech, jak podobné věci zažít na vlastní kůži. Čas rychle uplynul, a tak se některé dotazy studentů přesunuly i na přestávku.

Moc Klárce děkuji a těším se na další příjemná setkání.
Mgr. Milada Benedová

Exkurze České Budějovice 31. 10. 2019

Akce pro III. ročník - poznávání historie Českých Budějovic ve spolupráci s Jihočeským muzeem.

Cestovatelská středa - Slovensko v podání studentů gymnázia

Zážitky z Vysokých tater a Slovenského ráje v podání studentů gymnázia

Přednáška Člověk v tísni

16. 10. - Přednáška Člověk v tísni pro II., IV. a V. roč. z organizačních důvodů zrušena

Schůzka rodičů 1. ročníku a primy

15. 10. 2019 Schůzka rodičů 1. ročníku a primy od 16. 30

Anglické divadlo pro sextu a druhý ročník

23. 10. Anglické divadlo pro sextu a druhý ročník od 8.30 do 13.30

Moderní společenské hry 15. 10.

Od 13.45 hodin, učebna dějepisu.