Velký úspěch v paleontologii

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 se v Národním institutu pro další vzdělávání v Praze uskutečnila schůzka finalistů celostátní přehlídky SOČ, kteří byli zařazeni do širší nominace na zahraniční soutěže. Student našeho gymnázia Michal Bouda se schůzky zúčastnil se svou prací  Rozsivky usazenin bádenského zálivu u Týna nad Vltavou (školitelé: Mgr. Anna Tichá a RNDr. Petr Rajlich, CSc.).

Odborné práce posuzovala odborná komise složená ze zásupců celostátní poroty SOČ, členů Ústřední komise SOČ, záupců Českého svazu vědeckotechnických společností a  bývalých soutěžících - členů spolku Alumni. Prezentace, konzultace a obhajoby probíhaly především v angličtině.

Michal Bouda byl se svou prací nominován do mezinárodní přehlídky MILSET - Expo-Sciences Europe 202 (Mouvement International pour le Loisir Scientifique Et Technique https://milset.org/milset/web/), která se uskuteční v červenci 2020 v Rumunsku, ve městě Suceava.

Blahopřejeme Michalovi k mimořádnému úspěchu.

Text a foto: ŠOt

Exkurze České Budějovice 31. 10. 2019

Akce pro III. ročník - poznávání historie Českých Budějovic ve spolupráci s Jihočeským muzeem.

Cestovatelská středa - Slovensko v podání studentů gymnázia

Zážitky z Vysokých tater a Slovenského ráje v podání studentů gymnázia

Přednáška Člověk v tísni

16. 10. - Přednáška Člověk v tísni pro II., IV. a V. roč. z organizačních důvodů zrušena