DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V ANGLIČTINĚ

Žáci druhého ročníku a sexty vyrazili 23. 10. 2019 do Českých Budějovic na divadelní představení v anglickém jazyce. Divadelní společnost TNT Theatre Britain and the American Drama Group Europe zde představila hru „Tom Sawyer“, upravenou podle stejnojmenného románu od Marka Twaina.

Kromě pěkných hereckých výkonů, dobových kostýmů a svižných dialogů zde byli žáci svědky napínavých scén i zapeklitých „jazykových oříšků“. Herci využívali širokou škálu jazykových prostředků, spisovnou angličtinu, hovorové výrazy, místní dialekt či hantýrku, proto bylo velmi vhodné, když si žáci v následující vyučovací hodině o divadelním představení ještě popovídali a ve skupinkách vypracovali pracovní listy.

Text: Petra Šálková Dufková

Obrázek v úvodu: https://www.google.com/search?q=tom+sawyer&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjNtIbSrbflAhWHPFAKHQBZAdcQ_AUIESgB&biw=1366&bih=654#imgrc=kVBAPW7nWFHm2M: