Halloween pro ZŠ

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 jsme v půdních prostorách naší školy přivítali dvě deváté třídy ze ZŠ Suchdol nad Lužnicí a ZŠ Na Sadech. V rámci společensko-preventivního programu „Žáci sobě“ si pro ně naši organizátoři připravili různé, s halloweenem spojené, aktivity na stanovištích. Stanovišť bylo celkem deset a na každém z nich jsme mohli za zvuku jemných tonů hudby pozorovat anglicky konverzující postavy v kostýmech. Během dopoledne jsme se například stali svědky výroby „lidské“ krve z chemické sloučeniny hexarhodanoželezitanu draselného a její přeměny na krev modrou, šlechtickou. Součástí byly též strašidelné halloweenské kvízy, poznávačka tajemných postav z filmů, bingo, skládání kostry na čas, omotávání mumií, puzzle s vtipem či speciálně vyrobené pexeso, zaměřené na tradiční halloweenské činnosti. Součástí akce byl i fotokoutek, ve kterém se mohli zájemci nechat zvěčnit spolu s ručně vyráběnými rekvizitami.

Velké poděkování za organizaci patří septimánům: Anežce Michalové, Katce Budíkové, Kubovi Pumprovi, Pájovi Zabilkovi, Julii Kolářové, sextánům: Romče Čadové, Anežce Pumprové, Terce Urbanové, Vandě Veselé a druhákům: Katce Kočové, Kubovi Košumberskému, Ondrovi Peškovi, Adéle Sokolové, Ondrovi Špalemu a Andree Žoudlíkové.

Děkujeme všem za pěkný zážitek a příjemnou spolupráci. :-)

Text: Petra Šálková Dufková

Foto: Tereza Urbanová, Vanda Veselá, PŠD

Otevřený seminář z dějepisu 6. 12. 2019

Téma: IZRAEL - DEMOKRACIE VE VÁLCE

Den otevřených dveří 26. 11. 2019

26. 11. Den otevřených dveří - 13.00 - 17.00 (každá celá hodina)

Maturitní ples VIII.

22. 11. 2019 Maturitní ples oktávy v KKC Roháč od 19.00 hod., sál otevřen od 18.30; ředitelské volno pro VIII.