Den poezie s primou byl pořádně větrný

V pátek 15. listopadu 2019 se naši nejmladší studenti, primánci, vydali se svými učitelkami českého jazyka do lázeňského parku, kde oslavili výročí úmrtí našeho největšího básníka Karla Hynka Máchy literárními hrami.

Nejprve si ve skupinách vyzkoušeli znalosti ohledně života a díla K. H. Máchy. V této vědomostní soutěži vyhrálo družstvo Adama Kopečka (Matěj Pavliš, Matyáš Bradna, Tomáš Hrbek a Kryštof Lahodný). Kluci  si za odměnu v naší školní knihovně vybrali knihy, které nám daroval třeboňský archiv.

Kolem oběda  si primánci opékali buřty a jiné dobroty. Společně si zarecitovali básničky na téma Otevřete oči. Vítězkou této soutěže se stala Zuzka Budínová. Všechny básně si žáci vystavili ve své kmenové třídě.

Jednou z náročnějších soutěží bylo naučit se náhodně vybranou báseň zpaměti. Celkem 11 žáků se v daném časovém limitu básničku bezchybně naučilo a taktéž obdrželo knihu dle vlastního výběru.

V závěru sychravého dne se žáci rozdělení do skupin podělili o vlastní tvorbu básniček, jejichž části si poschovávali v parku. Z nevinné hry se vyklubala nemilosrdná bitva o každý verš. Důležité bylo, že se primánci pobavili a zároveň se i zahřáli.

Text. Mgr. Jana Havlová, 18. 11. 2019

Foto: Mgr. Lucie Mylerová