Pád Berlínské zdi

Dne 14. 11. 2019 v odpoledních hodinách se studenti vyšších ročníků v rámci seminářů společenských věd a němčiny zúčastnili tandemové výuky s besedou týkající se výročí pádu Berlínské zdi.
Téma pádu Berlínské zdi, který předznamenal i události 17. 11. 1989 v Československu, propojilo seminaristy v rámci oslav 30letého výročí svobody a probíhajících Německých dnů. Besedu připravili ve spolupráci vyučující seminářů (Z. Kučera, M. Benedová a přednášku připravila J. Ďoubalová). Studenti jim svými postřehy, aktivitou a zájmem zdatně sekundovali, a pomohli tak vytvořit atmosféru, díky níž si připomněli, jak svět vypadal ještě v nedávné historii, co znamenaly neprodyšně uzavřené hranice, jaký dopad měla železná opona a studená válka na život obyvatel a v jakém sledu se totalitní systémy v Evropě v roce 1989 hroutily. Důvody stavby zdi, její okolnosti a důsledky, stejně tak její pád, připomněla prezentace doplněná ukázkami z dobových záběrů.

Beseda k pádu Berlínské zdi se začlenila do série aktivit pořádané Gymnáziem Třeboň k oslavám 30letého výročí svobody.

1. 6. 2020 MZ didaktické testy z Mat a AJ

Maturitní didaktické testy

3. 6. 2020 didaktický test Matematika+

Maturitní didaktický test