Gymnázium Třeboň

Meziškolní spolupráce

Při probíhajícím dnu otevřených dveří 26. 11. 2019 jsme měli možnost přivítat na půdě gymnázia žáky okolních základních škol (Lomnice nad Lužnicí, Novosedly n Než., Lužnice a ZŠ Na Sadech a Sokolská, Třeboň), které v rámci kroužků seznamuje s němčinou J. Černohorská. Sdíleli jsme s nimi zkušenosti s výukou němčiny a také si ukázali, co jsme se naučili. Sešli jsme se v hojném počtu a zaplnili celou aulu.
Gymnázium reprezentovala třída tercie, která v němčině prezentovala své nejnovější projekty. Základní školy na oplátku představily svou práci a program oživily nacvičenou německou písničkou, která nám připomněla, že Vánoce už jsou za dveřmi. Blok prezentací zakončily naše studentky divadelní scénkou v němčině, kterou zahrály tak dobře, že rozuměli i ti nejmenší z žáčků. Abychom se lépe poznali, společně jsme si zasoutěžili v namíchaných týmech, které byly vyrovnané, a proto nebylo možné určit jednoznačné vítěze.
Celé setkání jsme završili společnou prohlídkou školy. Žáci základních škol se podívali do našich specializovaných učeben. Bohužel jsme nestihli projít všechny, ale i tak žáky stačila zaujmout skleněná knihovna, mikroskopy v biologické laboratoři nebo rekvizity jazykových učeben. V učebně fyziky se zase podařilo sestavit několik funkčních dalekohledů.

 

Společné odpoledne jsme si užili a těšíme se, že za pár let přivítáme některé z žáků i jako studenty našeho gymnázia.

 

M. Bendedová, J. Ďoubalová

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout