MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ “BEST IN ENGLISH“

Třicítka nejlepších angličtinářů dnes reprezentovala naši školu i sebe v mezinárodní on-line soutěži „Best in English“.

Do soutěže se letos zapojilo 16462 studentů ze 624 středních škol a 25 zemí. Na přípravě soutěžního testu se podílel tým lektorů z Karlovy Univerzity v Praze, samotnou soutěž pak organizovaly Institut rozvoje kompetencí a agentura Czech-us. Cílem soutěže bylo žáky dlouhodobě motivovat k práci na zlepšování svých jazykových kompetencí a přitom jim umožnit srovnat své výsledky s ostatními žáky v rámci školy, České republiky i celého světa. Organizátoři soutěže (kteří mimo jiné zajišťují studium a práci v zahraničí pro studenty středních a vysokých škol) motivovali tentokrát soutěžící  plně hrazenými čtrnáctidenními jazykovými pobyty v anglicky mluvících zemích pro vítěze i certifikáty pro všechny zúčastněné.

Soutěže se v rámci naší školy zúčastnili vybraní žáci ze všech ročníků vyššího gymnázia včetně obou tříd maturantů. Na oficiální výsledky si budeme muset ještě pár dnů nebo týdnů počkat, ale podle neoficiálních výsledků můžeme konstatovat, že nejlepší výkon ze všech žáků u nás na škole podala Andrea Grunová (ze druhého ročníku), která získala 102,5 bodů ze 117 možných. Na druhém místě stanul Radek Fruhauf (z kvinty) s 98 body, a třetí nejlepší byla Zuzana Havránková (ze třetího ročníku) s 97 body.

Děkujeme všem reprezentantům za příjemně a smysluplně strávený čas, a hlavně za jejich snahu a ochotu na sobě pracovat.

Text a foto: Petra Šálková Dufková, 29. 11. 2019