Školní kolo olympiády v českém jazyce

Tradičního školního kola olympiády v českém jazyce se zúčastnili žáci tercie a kvarty (1. kategorie), vítězkou se stala kvartánka Alena Baštová, která získala 49 bodů z 50. Druhé místo obdržela terciánka Ema Čížková se 48 body. Obě dívky postupují do okresního kola, které se uskuteční v lednu 2020. Bronz získala kvartánka Ema Vopelková se 47 body.

Druhé kategorie se zúčastnili žáci vyššího gymnázia, do okresního kola postupují dvě septimánky.  Zuzana Šebestová se stala vítězkou se 49 body a Klára Bednářová se umístila na druhém místě se 48 body z možných 50. Bronz v této kategorii obdržely oktavánky Jana Kučerová a Lucie Pechová se 44 body.

Mladí jazykovědci si v prvních šedesáti minutách oživili znalosti z těchto disciplín: morfologie, skladby, slovotvorby a frazeologie. Další hodinu si zahráli na spisovatele. Ti mladší vytvářeli slohovou práci na téma ,,Tomu říkám překvapení" a starší gymnazisté zpracovávali libovolnou formou stylistický úkol ,,Co všechno umí podzim".

Všem účastníkům blahopřejeme a vítězům přejeme hodně sil do dalších kol.

Text: Mgr. Jana Havlová