Američtí hosté na třeboňském gymnáziu

Ve čtvrtek 5. března 2020 do naší školy zavítali dva návštěvníci z USA, kteří si připravili pro naše studenty (tercie, septima, oktáva, 2. a 3. ročník) velmi atraktivní program.

Prvním z hostů byl nám již z předchozí návštěvy známý  pan Sean McCollum, autor literatury pro mládež, který s našimi žáky diskutoval nad pracovními listy vytvořenými z jeho vlastních knih (Into the Death Zone a RM NP). Další žáci si se zaujetím vyslechli prezentaci pana Charlese Doersche, univerzitního profesora anglické stylistiky, která se týkala tzv. Pacifické hřebenovky (the Pacific Crest Trail, PCT) - délkou 4240 km a náročným horským terénem (vede od mexických hranic směrem na sever až ke kanadským hranicím) se tato trasa řadí k nejtěžším pěším trasám na světě a úplně celou ji dokončí jen několik lidí ročně, většina poutníků ji během cesty vzdá. To ale nebyl případ našich dvou návštěvníků - celou cestu úspěšně zdolali po 5 měsících a my jsme rádi, že nám nejen o ní přišli vyprávět.

Text a foto: Petr Kopeček, 5. 3. 2020

úvodní foto, foto parku:  https://en.wikipedia.org/wiki/Pacific_Crest_Trail