Gymnázium Třeboň

Sekunda hrála primě!

Scénické čtení je přechodný žánr mezi četbou textu a jeho jevištním inscenováním. Hlavním účelem je představit knihu a jejího autora, pobavit diváky, zatraktivnit čtení samotné. Díky němu můžeme vnímat knihu všemi smysly.

Past na korunu, Prašina, Dům v Rugolu, Kluci netančej a Pozor, v knihovně je kocour!, to jsou nové tituly z naší knihovny, které jsme se pokusili scénicky předčítat. Přípravy byly velmi intenzivní, žáci pracovali zcela samostatně, vybrali si části textu, které zdramatizovali a zrežírovali, mluveným slovem své představení doprovodili a navíc si k tomu všemu v hodině výtvarné výchovy připravili i rekvizity.

Kromě počátečních dohadů spolupracovali sekundáni výborně. I když se některé skupiny musely vypořádat s nečekanými problémy (např. v den „premiéry“ se kvůli nemoci nedostavil jeden z aktérů), pracovali všichni velmi intenzivně a soustředěně. Odvedli skvělou práci, za kterou si zaslouží obrovskou pochvalu!

Scénické čtení je prostředek, jak motivovat diváky k přečtení knihy. V našem případě se nejvíce čtenářů podařilo nalákat na knihu Pozor, v knihovně je kocour! Celkem 17 primánů zvedlo ruku, že si ji přečte. Ani další tituly nezůstaly bez odezvy. Tak jsme zvědaví, kolik z nich zmizí v dalších dnech z regálů naší knihovny.

 

pátek, 11. 9. 2020

 

Text: Lucie Mylerová Paurová

Foto: Jarmila Ďoubalová

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout