Sexta - výlet jako expedice

Současná sexta měla možnost podílet se na přípravě svého prožitkového kurzu spolu se Skautským institutem v Praze. Využila totiž nabídku účastnit se pilotního projektu "Výlet jako expedice"  zaměřeného na začlenění principů skautské vzdělávací metodiky do škol.

Od začátku března si žáci připravovali trasu, program, možnosti nocování i jídelníček. Původní červnový termín nakonec musel být posunut až téměř na konec září -20. -23. 9. 2020. Nicméně se to vyplatilo. Sluníčko, letní teploty ve dne i nad ránem, hvězdná obloha a zajímavý program připomínaly prázdniny.

Sextáni s plným tábornickým vybavením na zádech pěšky putovali z Vranova nad Dyjí až do Znojma. Nejdelší pěší tůra s "plnou polní" měřila skoro 20 km. Nocovali v kempech pod stanem, vařili si ve skupinách v kotlících, hráli hry a navštívili vojenský srub prvorepublikového pohraničního opěvnění a malovaný vinný sklep v Šatově. Nechybělo ani pozorování hvězd a čekání na východ slunce. Někteří si dokonce poprvé v životě vyzkoušeli spát "pod širákem". Prostě paráda :).

PS: do projektu byla přijata pouze 2 gymnázia - naše a v Litoměřicích. Litoměřické nakonec svoji expedici krátce před odjezdem odřeklo.

Text a foto: ŠOt

Prožitkový kurz pro sextu

6. až 8. 10. 2021 - Vávrovka (LKo, LDo)

Svatováclavské exkurze