REÁLIE VELKÉ BRITÁNIE ZÁBAVNĚ

Na českém trhu dlouhodobě chybí jakákoli záživná společenská hra, která by žákům v angličtině přiblížila život a kulturu v anglicky mluvících zemích, byla by pro ně dostatečně atraktivní a zároveň splňovala požadavky na vzdělávání v rámci kurikula v maturitním ročníku.

Toto byl jeden z důvodů, proč se oktaváni pustili do výroby vlastní “Journey Across the UK“. Jedná se o společenskou deskovou hru, kterou hrají zhruba čtyřčlenné skupinky žáků. Hra začíná vyloděním se v anglickém Doveru a pokračuje putováním po území Spojeného království až do cílových Shetlandských ostrovů. Po cestě na hráče čekají kartičky s otázkami a zábavné nástrahy v podobě „speciálních políček“. Součástí hry je jedna hrací deska do každé skupiny, návod s pravidly hry a přibližně osmdesát obrázkových karet s otázkami. Otázky se vztahují jak ke geografii, historii a politickému systému, tak i k různým kulturním zajímavostem či gastronomii. Jednotlivá hrací pole jsou pro lepší představu o místech doplněná fotografiemi, a hrací karty nabízí na zadní straně správnou odpověď.

Hra je určena především žákům maturitních ročníků a je k dispozici k zapůjčení v kabinetě zeměpisu.

Text: Petra Šálková Dufková, dne 8.10. 2020  Foto: PŠD a Míša Beníšková